Konut Sigortası

Orient Konut ile konutunuzu ve içinde yer alan eşyalarınızı yangından hırsızlıka, su baskınından araç çarpmasına kadar birçok riske karşı güvence altına almak mümkün. Konut Poliçesi ile ev ve içindeki eşyaların yanı sıra, evin içinde yaşayanlar ve sorumlulukları da Konut Poliçeniz ile teminat altına alınabilmektedir. Ayrıca Orient Konut poliçesi apartmanınızın ortak kullanım alanlarında oluşan hasarlardan, komşularınıza verebileceğiniz maddi hasarlara, ücretsiz çilingir ve camcı hizmetlerinden, elektronik eşyalarınıza gelebilecek zararlara kadar aklınıza gelen pek çok şey için teminat sağlayan geniş bir paket Konut ürünüdür.

Orient Konut Assistans

Orient Konut , Evde Bulunan Kıymetli Eşyalar için Uygulanan Teminat Sınırı Nedir?
Konut Poliçeniz Her durumda altın,gümüş vesair kıymetli maden ile bunlardan mamül eşya, mücevher, değerli taş, inci kıymetli saat ve benzeri eşyaların bedelinin, toplam eşya sigorta bedelinin %5\'ini aşması halinde aşan kısımlarının kilit altında muhafaza edilmeleri kaydıyla Konut poliçesine teminat verilmiştir.Ayrıca toplam eşya teminat bedelinin %15’inin üzerinde olan altın,gümüş vesair kıymetli maden ile bunlardan mamül eşya, mücevher, değerli taş, inci kıymetli saat ve benzeri eşyaların detaylı listelerinin şirketimize bildirilmesi kaydıyla Konut Poliçesine teminat verilmektedir.

Orient Konut'ta Hasarsızlık İndirimi Uygulaması Var Mıdır?
Evet. Konut poliçesi süresi içinde hasar tazminatı almayan ve konut poliçesi'ni kesintisiz devam ettiren sigortalılar için, 1. yılın sonunda % 10, 2. yılın sonunda % 20, 3. ve takip eden yıllarda % 30 hasarsızlık indirimi yapılır.

Orient Konut'ta Hasarsızlık İndirim Transferi Uygulaması Var Mıdır?
Evet.Eski poliçesi başka şirketler tarafından yapılmış olan konutlar için, mevcut şirketinden tarafımıza hasarsızlık indirim yazısının iletilmesi ve Konut Poliçesi sözleşmeleri arasında boşluk olmaması şartı ile kazanılmış olan hasarsızlık indirimi yeni yapılan konut poliçelerimize aktarılmaktadır.

Konut Poliçesinde Cam Kırılması Teminatı Hangi Tür Hasarları Karşılar?
Konut/İşyeri Ürününde yer alan Cam Kırılması teminatı kapı ve pencere camlarında, cam masa, sehpa, aynalar ve vitrin camlarında oluşacak hasarları karşılar.

Orient Konut 'ta Yer alan Ferdi Kaza Teminatı Neleri Karşılar?
Konut'ta yer alan Ferdi Kaza Meydana gelen kazalar sonucu poliçe sahibinin veya sigortalı ile birlikte yaşayan birinci dereceden yakınları için geçerli olmak üzere vefat ve sürekli sakatlık durumlarında tazminat ödenir.

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ