Nakliyat Sigortası

Nakliyat Emtea Sigortası

Gulf Sigorta güvencesiyle sunulan Nakliyat Emtea Sigortası; bir yerden başka bir yere taşınmakta olan yükün kara, deniz, hava ve demir yoluyla taşınması sırasında karşılaşabileceği rizikolardan kaynaklanan hasarlara karşı teminat sağlamaktadır.

Yurtiçi Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası

Türkiye sınırları içinde karayolu yük taşımacılığı yapan firmalar için çok önemli bir olan Yurtiçi Taşıyıcı Sorumluluk  Sigortası, Gulf Sigorta ayrıcalığıyla sunulmaktadır. Poliçe, taşıma sırasında meydana gelecek bir rizikodan dolayı taşıyıcıya düşen mülk menfaatini sigortalı ve sigortacının mutabık kaldığı poliçe kapsamına göre teminat altına alır.

Yurtdışı Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası’na sahip olmak, Nakliyat Emtea Sigortası’na gerek olmadığı anlamına gelmemektedir. Taşıyıcı firma için her iki ürün de elzemdir.

Taşınan Yük Sigortası

Gulf Sigorta, Nakliyat Sigortaları kategorisi içinde sunduğu Taşınan Yük Sigortası ile Sigortalının kendi araçları ile kendi emteasını plaka bazlı poliçe ile teminat altına alır.

Yük Hizmetleri Sorumluluk Sigortası (FFL)

Gulf Sigorta farkıyla sunulan FFL, Yük Hizmetleri Sorumluluk Sigortası malın taşınmasına ilişkin lojistik süreçte yaşanabilecek zararlar bakımından taşımacılar ve taşıma organizatörlerinin müşterilerine karşı sorumluluklarını teminat altına almaktadır.

Özel Gezi Teknesi Sigortası

Gulf Sigorta’nın Nakliyat Sigortaları kategorisinin bir diğer özel ürünü Özel Gezi Teknesi Sigortası’dır. Bu poliçe ile sigortalıların tekne gövde ve sorumluluk hasarlarını Savaş&Grev, Çekme Kurtarma, Kişisel Eşyalar, Üçüncü Şahıs Sorumluluk, Çevre Kirliliği, Tedavi Masrafları, Sigortasız Tekne, Sigortalı ve ailesi için Ferdi Kaza teminatları ile güvence altına alınmaktadır.

Tam Ziya Klozu*

Tam Ziya Teminatı, yalnızca taşımayı yapan geminin tamamıyla batması ve yok olması nedeniyle taşınan emtianın da tam ziya olmasını temin etmektedir. Söz konusu teminat tipinde müşterek avarya ve hususi avarya** hasarları dahil değildir.

İşbu sigorta bilimum avaryalar ve masraflar; ezcümle kurtarma ve umumi avarya masrafları hariç olmak şartı ile ve ancak nakil vasıtasının fiilen ve mutlak surette tamamen ziyaı neticesinde sigortalı malların fiilen ve tamamen ziya haline münhasır olmak üzere akdedilmiştir.

(*)Kloz: Sigorta çeşitlerine göre poliçe genel şartlarındaki hususları tamamlayan ve özellikle dikkat edilmesi gereken şartları gösteren uyarı notudur.

(**) Avarya: Deniz kazalarında geminin ya da gemiyle birlikte yükünün uğramış bulunduğu zarar ve bunlarla ilgili olarak yapılan giderler.

Neden Gulf Sigorta Nakliyat Sigortaları Tercih Edilmelidir?

  • 1962 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Gulf Insurance Group’ta her sigorta branşında olduğu gibi nakliyat konusunda da gerekli tecrübe ve birikim vardır. 

  • Gulf Insurance Group, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde 11 ülkede operasyonel olarak faaliyet gösteren en büyük ve çeşitli sigorta gruplarından biridir. 

  • Kurumun geniş bir eksper /avukat /bilirkişi ağı mevcuttur. 

  • Konusunda uzman (Taşımacılık Hukuku, Denizcilik Hukuku, Sigorta Hukuku) avukat kadrosuna sahiptir. 

  • Ürün özelinde atanmış Hasar Uzmanı ve Hasar Yönetim Ağı vardır. 

  • Sektörde müşteri ve aracılarına dijital imzalı sertifika düzenleme olanağı sunan sayılı firmalardandır.

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ